Klimatizácia - projektovanie, montáž

Klimatizácia je určená pre rodinné domy, byty, kancelárie ale aj iné priestory. Je príjemný spoločníkom počas horúcich letných dní, kedy vzduch v miestnosti príjemne ochladí a pomocou filtračných systémov vyčistí. Počas chladnejších jesenných dní zas dokáže vzduch v miestnosti zohriať za veľmi krátky čas na teplotu, ktorá spríjemní prácu ale aj relax.

Voľba klimatizačného systému

Krok 1. – Výkon

Aby sa vybrala jednotka vhodná pre Vaše potreby, prepočíta sa vopred potrebný chladiaci, resp. vykurovací výkon. Preto je v prvom rade rozhodujúca veľkosť miestnosti, ako aj intenzita slnečného žiarenia. Vzhľadom k tomu, že rozhodujúcu úlohu zohrávajú aj ďalšie faktory, ako je geografická orientácia, využitie miestnosti alebo dodatočné zdroje tepla, odporúčame kontaktovať našich zamestnancov, ktorí Vám vypracujú presný a spoľahlivý výpočet.

Krok 2. – Voľba systému

Kým Single-Split systémy pozostávajú z jednej vnútornej jednotky a jednej vonkajšej jednotky, ktoré sú prepojené medeným vedením, môže byť u Multi-split systémov napojených až päť vnútorných jednotiek podľa Vášho výberu na jednu jedinú vonkajšiu jednotku.

Multi-split je vhodný pre rôzne klimatické zóny a pre viaceré alebo veľké miestnosti. Veľkou výhodu je malá potrebná plocha na umiestnenie vonkajšej jednotky, ako aj jednoduchá inštalácia.

Krok 3. – Voľba vnútornej jednotky

Nástenné, parapetné, kazetové a kanálové jednotky sa líšia v hlasitosti, dizajne a vo funkciách filtra. Tieto môžu byť ľubovoľne navzájom kombinované. U závesných krytov môžu byť kazetové jednotky ideálne integrované do stropu. Ak má byť klimatizačná jednotka takmer neviditeľná, môže byť kanálová jednotka zabudovaná pod zníženým stropom.  Pre dodatočné inštalácie sa odporúčajú parapetné jednotky alebo nástenné modely.

 Krok 4. –Voľba vonkajšej jednotky

Vo vonkajšej jednotke sa teplo odovzdáva a chladiaci prostriedok prúdi späť do vnútornej jednotky. Výsledok: vzduch sa ochladí. O tom, ktorá vonkajšia jednotka je pre Vás tá správna, rozhoduje predovšetkým potrebný výkon, ako aj počet vnútorných jednotiek, ktoré sú napojené.

Máte záujem o klimatizáciu
alebo
potrebujete viac informácií?

Kontaktujte nás

klimatizacia@merax.sk

Pozrite si katalógy klimatizácii